Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomogli psu wydostać się z rzeki

Data publikacji 31.08.2017

Zgłoszenie o psie, który nie mógł wydostać się o własnych siłach z nurtu rzeki, dzielnicowi ze Strzyżowa potraktowali bardzo poważnie. Od razu pojechali do miejscowości Różance, gdzie w rzece zauważyli zaplątanego w szuwary psa. Policjanci i strażacy pomogli wydostać się na brzeg wystraszonemu i zmęczonemu zwierzęciu.

Wczoraj, 30.08.br., przed godz. 7:00, dzielnicowi ze Strzyżowa otrzymali zgłoszenie od przypadkowego przechodnia, że w rzece przepływającej przez Różankę, znajduje się duży pies. Funkcjonariusze szybko udali się we wskazany rejon. Już po chwili zlokalizowali zaplątanego w szuwary psa w typie owczarka niemieckiego, który nie mógł wydostać się na brzeg. 

Policjanci weszli do rzeki, jednak nie mogli sami wydostać go z wody. Poprosili o pomoc strażaków i wspólnie, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, wydostali czworonoga na brzeg. Pies był bardzo zmęczony, ale nie potrzebował pomocy weterynarza. 

Funkcjonariusze ustalili właściciela czworonoga. Nie krył on zadowolenia z odzyskania swojego pupila, który wabi się Dingo. Jednocześnie policjanci pouczyli mężczyznę, aby właściwie opiekował się zwierzęciem.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony