Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali poszukiwanego listem gończym

Data publikacji 31.08.2017

Policjanci z Poznania zatrzymali 49-latka poszukiwanego listem gończym za przestępstwa przeciwko zdrowiu i obyczajności seksualnej. Mężczyzna ukrywał się na terenie gminy Skoki. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. Na najbliższe 12 miesięcy trafi do więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Poznaniu zatrzymali nad ranem poszukiwanego listem gończym 49-letniego mieszkańca Poznania. Człowiek ten w 2016 roku został skazany na rok więzienia za przestępstwa przeciwko zdrowiu i obyczajności seksualnej. Pod koniec kwietnia br. Prokuratura Rejonowa Poznań Nowe Miasto i Wilda wystawiła za mężczyzną list gończy.

Poszukiwaniami zajęli się kryminalni z KMP w Poznaniu. Ustalili, że nie przebywa on pod znanymi w Poznaniu miejscami zameldowania. Wykonane czynności doprowadziły ich na teren gminy Skoki, gdzie miał przebywać poszukiwany. Ustalenia operacyjne się potwierdziły. Ze względu na konieczność zabezpieczenia dużego terenu, na którym znajdowała się posesja oraz fakt, że ma tam przebywać kilka agresywnych psów, w zatrzymaniu brał udział poznański SPAP. 31 sierpnia br. kilka minut po 6:00  policjanci weszli do domu, w którym przebywał 49-latek. Mężczyzna został zatrzymany. Był zaskoczony wizytą funkcjonariuszy i nie stawiał oporu. Trafił do Aresztu Śledczego w Poznaniu, gdzie będzie odbywał wcześniej zasądzoną karę.

(KWP w Poznaniu / mw)

  • policjanci prowadzą zatrzymanego
  • policjanci zabezpieczają teren
Powrót na górę strony