Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotyki warte pół mln zł i nielegalny spirytus zabezpieczone przez policjantów

Data publikacji 31.08.2017

W wynajmowanych pomieszczeniach na terenie Jeleniej Góry policjanci zabezpieczyli susz i krzewy marihuany o łącznej wartości ponad 500 tys. zł. Narkotyki należały do 61-latki i 58-latka. Ponadto w mieszkaniu kobiety funkcjonariusze ujawnili 41 butelek nielegalnego spirytusu. Zatrzymanym grozi kara do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z wrocławskiej Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze pracowali nad sprawą plantacji konopi. Mundurowi uzyskali informację, według której w wynajmowanych pomieszczeniach jednego z budynków na terenie Jeleniej Góry uprawiane są konopie indyjskie. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli 48 krzewów w różnych fazach wzrostu oraz blisko 2,5 kg suszu marihuany. Właścicielami roślin byli 61-latka i 58-latek.

Plantacja znajdowała się w specjalnie przygotowanych do tego pomieszczeniach, wyposażonych w urządzenia sterujące ogrzewaniem, oświetleniem i wentylacją. Z zabezpieczonych roślin można by było uzyskać blisko 3,5 kilograma marihuany. Jej czarnorynkowa wartość to ponad 500 tys. zł.

Ponadto, w wyniku dalszych czynności policjanci ujawnili w mieszkaniu kobiety 41 butelek spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy.

61-latka i 15-latek trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mk)

Film Narkotyki warte pół mln zł i nielegalny spirytus zabezpieczone przez policjantów

Pobierz plik Narkotyki warte pół mln zł i nielegalny spirytus zabezpieczone przez policjantów (format mp4 - rozmiar 1.9 MB)

Powrót na górę strony