Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W bezpośrednim pościgu zatrzymał sprawcę uszkodzenia czterech pojazdów

Data publikacji 31.08.2017

Zastępca dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Oławie zatrzymał mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie zaparkowanych samochodów. Funkcjonariusz po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wybiegł z jednostki i podjął skuteczny pościg za sprawcą. Okazało się, że zatrzymany uszkodził w sumie cztery auta. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

27 sierpnia br. około godz. 12.35 funkcjonariusz Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie otrzymał informację o mężczyźnie, który niszczy oznakowany radiowóz. Zastępca dyżurnego niezwłocznie podjął działania mające na celu uniemożliwienie dalszego procederu oraz zatrzymanie podejrzanego.

Po wybiegnięciu z budynku komendy zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy, który oddalał się z miejsca zdarzenia. W związku z tym policjant podjął skuteczną interwencję i po pościgu trwającym kilkaset metrów zatrzymał podejrzewanego, doprowadzając go do jednostki.

Zatrzymany to 22-letni mężczyzna, który jak ustalono, kilkanaście minut wcześniej uszkodził dodatkowo 3 inne pojazdy zaparkowane w obrębie oławskiego rynku.

Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie za przestępstwo uszkodzenia mienia. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

Powrót na górę strony