Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt i 11 zarzutów – straty sięgają blisko 100 tys. zł

Data publikacji 31.08.2017

Do 10 lat więzienia grozi 20-latkowi zatrzymanemu przez kryminalnych z Zawadzkiego. Policjanci podejrzewają go o włamanie do lokalu gastronomicznego. Śledczy mają także dowody, że ten sam mężczyzna od kwietnia do sierpnia tego roku dopuścił się wielu innych przestępstw w gminie Kolonowskie. Straty, jakie sprawca spowodował swoją przestępczą działalnością, wstępnie oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych. Dzięki pracy policjantów mężczyzna usłyszał łącznie 11 zarzutów. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Zawadzkiego otrzymali informację o włamaniu do jednego z budynków gastronomicznych w gminie Kolonowskie. Skradzione zostały pieniądze oraz artykuły spożywcze.

Kryminalni na podstawie zabezpieczonych śladów i dowodów powiązali te zdarzenie z kradzieżą dostawczego volkswagena, do którego doszło w nocy z 18 na 19 sierpnia w tej samej gminie. Nieznany wówczas sprawca porzucił pojazd na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Do tych spraw policjanci zatrzymali 20-latka z powiatu strzeleckiego. Śledczy podejrzewają również, że ten sam mężczyzna od kwietnia do sierpnia tego roku dopuścił się łącznie 11 przestępstw. Zatrzymany usłyszał zarzuty związane z krótkotrwałym użyciem pojazdów, zniszczeniami mienia oraz włamaniami w gminie Kolonowskie. Straty, jakie sprawca spowodował swoją przestępczą działalnością, wstępnie oszacowano na blisko 100 tysięcy złotych.

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na 3 miesiące. 20-latek musi się teraz liczyć się z karą nawet do 10 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony