Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionych mężczyzn

Data publikacji 31.08.2017

Zamojscy policjanci odnaleźli zaginionego 77-latka, który pojechał na ryby i nie mógł znaleźć drogi powrotnej do domu. Zamościanina poszukiwało kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez OSP i okolicznych mieszkańców. Odnaleziony szczęśliwie wrócił do rodziny. Również dzięki natychmiastowej akcji poszukiwawczej w środę po godzinie 16, policjanci znaleźli zaginionego 82-letniego mieszkańca Kościerzyny. Mężczyzna wyszedł z domu i poszedł w nieznanym kierunku, na grzyby.

Od wczorajszego wieczora, 30 sierpnia br., trwały poszukiwania 77-letniego mieszkańca Zamościa. Zgłoszenie o jego zaginięciu policjanci otrzymali po godzinie 20:00. Jak wynikało z relacji rodziny zaginionego, tego samego dnia o świcie mężczyzna pojechał rowerem na ryby do Nielisza. Po południu poinformował żonę, że pomylił drogi. Od tego momentu kobieta straciła z nim kontakt.

Tuż po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli poszukiwania. W działaniach brało udział kilkudziesięciu policjantów wspomaganych przez członków ochotniczych straży pożarnych. W akcję zaangażowali się także okoliczni mieszkańcy. Ponadto na miejscu użyto psa tropiącego.

Dziś, 31 sierpnia br., kilka minut po godz. 9:00 policjanci odnaleźli 77-latka. Mężczyzna spędził noc na terenie mokradeł w okolicach miejscowości Zamszany. Na szczęście nic mu się nie stało. Po konsultacji z przybyłym na miejsce lekarzem, trafił pod opiekę rodziny.

***

Wczoraj (30.08.2017 r.) po godzinie 13.00 policjanci z Kościerzyny zostali powiadomieni, że kilka godzin wcześniej z domu w Kościerzynie wyszedł 82-letni mężczyzna, który poszedł na grzyby. Podczas zawiadamiania rodzina przekazała, że wcześniej nie zdarzyła się podobna sytuacja. Policjanci natychmiast rozpoczęli akcję poszukiwawczą. Wszyscy funkcjonariusze policji otrzymali informację o zaginięciu 82-latka i jego rysopis. Mundurowi z psem służbowym przeszukiwali lasy wokół Kościerzyny. Przed godz. 16.00 funkcjonariusze w wyniku podjętych czynności poszukiwawczych na terenie leśnym znaleźli poszukiwanego mężczyznę. 82-latek mówił, że zagubił się w lesie. Odnaleziony mężczyzna cały i zdrowy trafił do rodzinnego domu. 

Policjanci apelują o rozwagę osoby udające się do lasu miały przy sobie telefon komórkowy, co w razie potrzeby znacznie ułatwi skontaktowanie się z nimi i odnalezienie.

(KWP w Lublinie / KWP w Gdańsku / mk / kp)

Powrót na górę strony