Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabił swojego psa - teraz stanie przed sądem

Data publikacji 31.08.2017

Policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o zabicie swojego psa ze szczególnym okrucieństwem. Mieszkaniec gminy Żelów usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

24 sierpnia br. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Zelowie, podczas wykonywania czynności w innej sprawie, uzyskali informację o zabójstwie zwierzęcia. 21-letni mieszkaniec gminy Zelów 22 sierpnia br. miał zabić siekierą swojego psa, a zwłoki zakopać na terenie posesji.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci natychmiast pojechali pod wskazany adres w celu zatrzymania oprawcy. Na miejscu zabezpieczyli siekierę, na której znajdowały się ślady krwi. Nie znaleźli jednak poszukiwanego 21-latka, który najprawdopodobniej od chwili popełnienia przestępstwa ukrywał się.

Dzięki determinacji zelowskich policjantów, którzy zasadzili się na poszukiwanego w pobliżu jego miejsca zamieszkania, 21-latek został zatrzymany dziś, 31 sierpnia br., o godz. 6:00. Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzut zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem, do czego się przyznał. O dalszych jego losach zadecyduje prokurator i sąd.

(KWP w Łodzi / mk)

Powrót na górę strony