Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kraśnik: Policjanci eskortowali samochód do szpitala

Data publikacji 31.08.2017

O nietypową pomoc poprosiła kraśnickich policjantów 47-letnia mieszkanka Urzędowa, która na skrzyżowaniu zatrzymała radiowóz. Zapłakana kobieta poprosiła o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. W samochodzie którym jechała znajdował się jej 24–letni syn, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi podczas pracy kosiarką. Liczyła się każda minuta ponieważ mężczyzna miał poprzecinane palce prawej ręki. Policjanci niezwłocznie zareagowali na prośbę kobiety i na sygnałach zapewnili pilotaż samochodu do szpitala, gdzie mężczyźnie udzielono natychmiastowej pomocy. Jednym z mundurowych był dzielnicowy, który wczoraj otrzymał podziękowania od mamy 13-letniej dziewczynki za odzyskanie zagubionego telefonu.

Wczoraj na skrzyżowaniu ulic Urzędowskiej i Alei Niepodległości mieszkanka Urzędowa zatrzymała radiowóz, którym jechali policjanci z Komisariatu Policji w Kraśniku. Zapłakana kobieta poprosiła ich o pomoc w szybkim dotarciu do szpitala. Jak się okazało wiozła syna do kraśnickiego szpitala, ponieważ podczas pracy z kosiarką uległ wypadkowi. Liczyła się każda minuta, ponieważ  młody mężczyzna miał poprzecinane palce prawej ręki, a zbyt późno udzielona pomoc medyczna mogła zakończyć się komplikacjami. Policjanci bez wahania ruszyli kobiecie z pomocą. W celu zapewnienia sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego przejazdu główną, prawie 8 – kilometrową ulicą miasta, za zgodą dyżurnego kraśnickiej jednostki, pilotowali samochód do szpitala powiatowego.

Dzięki pomocy funkcjonariuszy 24–letni mieszkaniec Urzędowa szybko dotarł pod opiekę lekarzy oddziału ratunkowego kraśnickiego szpitala.  

Jak poinformował asp. Krzysztof Tyniecki, dzisiaj odwiedził matkę młodego kraśniczanina, która przekazała, iż syn czuje się dobrze, a pomoc medyczna został udzielona na czas.  To kolejny raz kiedy nasz dzielnicowy wykazał się na służbie. Również wczoraj otrzymał podziękowania złożone na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku od matki 13-letniej dziewczynki za trud i zaangażowanie włożone w odzyskanie jej zagubionego telefonu.

M.W-B.

Powrót na górę strony