Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginioną 16-latkę

Data publikacji 01.09.2017

Rybnicka policja otrzymała informację od rodziców o zaginięciu swojej 16-letniej córki. Stróże prawa podjęli natychmiastowe działania poszukiwawcze za nastolatką. Ukrywającą się za wersalką dziewczynę odnaleziono w jednym z rybnickich mieszkań. Mundurowi przekazali ją pod opiekę rodziców, którzy następnie podziękowali policjantom za okazaną pomoc.

Do Komendy Miejskiej Policji w Rybniku zgłosili się rodzice 16-letniej dziewczyny, którzy zawiadomili o jej zaginięciu. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Oprócz ustaleń, stróże prawa sprawdzali miejsca, w których mogła znajdować się dziewczyna. Jednym z nich było mieszkanie w pobliżu centrum miasta, gdzie 16-latka miała przebywać ze swoim znajomym. Drzwi otworzył mężczyzna według którego zaginionej nie było w mieszkaniu. Policjanci postanowili zweryfikować tę informację i za zgodą właścicielki, sprawdzili pomieszczenia. Kolega dziewczyny twierdził, że od poprzedniego dnia nie widział zaginionej koleżanki. Czujni kryminalni nie dali wiary tym słowom i postanowili dokładnie sprawdzić pomieszczenie. Za wersalką zauważyli ukrywającą się nastolatkę. Zaginiona była cała i zdrowa. Rodzice odetchnęli z ulgą na wieść o odnalezieniu córki. Po całym zdarzeniu nadesłali podziękowania dla policjantów zaangażowanych w akcję poszukiwawczą:

„Witam serdecznie !

Chcieliśmy wraz z żoną podziękować wszystkim funkcjonariuszom Policji, którzy w nocy z piątku na sobotę pomagali w poszukiwaniu naszej córki (…). Tym, którzy jeszcze w nocy z chęcią i zaangażowaniem pomagali w poszukiwaniach, jak i tym którzy rano przejęli sprawy w swoje ręce, zarówno te formalne jak i praktyczne działanie! Na szczęście wszystko skończyło się dobrze i możemy odetchnąć z ulgą!

Pozdrawiam (…)."

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony