Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci szukali kobiety, która zaginęła podczas grzybobrania

Data publikacji 01.09.2017

Stalowowolscy policjanci szukali wczoraj po południu zaginionej 79-letniej kobiety, mieszkanki powiatu rzeszowskiego, która przyjechała z mężem na grzybobranie. Po ponad godzinnych poszukiwaniach, kobietę odnaleziono. Na szczęście nic się jej nie stało.

Przed godz. 14.00 do stalowowolskich policjantów dotarła informacja, że podczas zbierania grzybów zaginęła 79-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Do zginięcia doszło w okolicach miejscowości Gwoździec w gminie Bojanów. Policjanci natychmiast udali się w to miejsce. W rozmowie z mężem zaginionej funkcjonariusze ustalili, że rano przyjechali samochodem na grzyby. Ostatni raz kobieta była widziana około godz. 8.30, kiedy wchodziła do lasu. Policjanci ustalili jej rysopis i niezwłocznie przystąpili do poszukiwań. W trakcie działań policjanci napotkali wiele osób, które również wybrały się na grzyby, jednak żadna z nich nie widziała zaginionej kobiety.

Około godz. 15.00, po wyjechaniu z kompleksu leśnego w miejscowości Pogorzałka, już na terenie niżańskiej komendy, obok jednej z posesji policjanci zauważyli kobietę, której rysopis odpowiadał zaginionej. Po wylegitymowaniu okazało się, że to 79-letnia poszukiwana mieszkanka powiatu rzeszowskiego. Kobieta czuła się dobrze, nie wymagała pomocy medycznej. Policjanci zawieźli ją do męża.

Policjanci przypominają! Nie wszyscy amatorzy grzybów znają lasy, do których się udają. Często wybierają się tam w pojedynkę, przeceniając swój zmysł orientacji. Policja apeluje o rozsądek, rozwagę i większą wyobraźnię. Jak zachować się podczas grzybobrania - kliknij.

Powrót na górę strony