Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

14 tys. paczek papierosów ukrył w polu kukurydzy

Data publikacji 01.09.2017

Hrubieszowscy policjanci zatrzymali 50-latka, który odpowie za posiadanie 14 tys. paczek papierosów bez akcyzy. Kierujący saabem mężczyzna podejrzewając policyjną kontrolę pozbył się z auta kontrabandy i ukrył ją w polu kukurydzy. Policjanci odkryli jednak miejsce ukrycia pudeł z papierosami. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Uszczuplenie podatku akcyzowego oszacowano na szkodę Skarbu Państwa oszacowano na ponad 200 tys. złotych

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach mieli informację, że kierujący saabem mężczyzna może przewozić w aucie znaczną ilośc papierosów bez akcyzy.

Mundurowi zauważyli opisywany pojazd, który na ich widok odjechał z dużą prędkością. Po pewnym czasie ponownie pojawił się wyjeżdżając z drogi gruntowej. Po zatrzymaniu okazało się, że pojazd ma zdemontowane tylne siedzenia, a tylne szyby są wyklejone czarną folią. 50-letni mieszkaniec pow. chełmskiego nie był w stanie logicznie wytłumaczyć policjantom, w jakim celu przyjechał do tej miejscowości.

Pomimo, że w zatrzymanym pojeździe funkcjonariusze nie odnaleźli nielegalnego towaru, mieli uzasadnione podejrzenia, że 50-latek mógł porzucić kontrabandę w polach. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Po sprawdzeniu terenu, na pobliskim polu kukurydzy mundurowi odnaleźli pudełka, a w nich nielegalne papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Łącznie mundurowi zabezpieczyli 14 tys.paczek nielegalnego towaru. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W tym przypadku doszło do uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa w kwocie ponad 200 tys. złotych.

(KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony