Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Olsztyn: Główny podejrzany w aferze Stella Maris zatrzymany

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali kolejnego lekarza psychiatrę podejrzanego o przyjmowanie łapówek w zamian za korzystne rozstrzygnięcia kontraktów medycznych oraz głównego podejrzanego w aferze Stella Maris, który przedkładał fałszywą dokumentacje o swoim fikcyjnym leczeniu.

Policjanciwspólnie z Prokuraturą Okręgową w Olsztynie zatrzymali 59-letniego Janusza B. i 52-letniego Krzysztofa M., który był członkiem Zarządu Pomorskiej Rejonowej Kasy Chorych. Jak ustalili funkcjonariusze, 52-latek w okresie, kiedy był członkiem zarządu, przyjmował łapówki w zamian za korzystne rozstrzygnięcie kontraktów medycznych. Natomiast zatrzymany Janusz B., będąc głównym podejrzanym w aferze Stella Maris, przedkładał fałszywą dokumentację medyczną dotyczącą jego fikcyjnego leczenia psychiatrycznego. Otrzymywał ją od lekarza psychiatry Izabeli W. zatrzymanej 31 maja br. w zamian za wręczoną korzyść majątkową.

Są to kolejne osoby podejrzane w sprawie lekarzy psychiatrów z Pomorza. Sąd Rejonowy w Olsztynie 17 listopada br. tymczasowo aresztował na trzy miesiące zatrzymanych mężczyzn. Grozi im kara nawet 8 lat więzienia.
Powrót na górę strony
Polska Policja