Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl: Przekroczyła prędkość o 83 km. Straciła uprawnienia do kierowania

Data publikacji 05.09.2017

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym grozi mandat karny oraz utrata prawa jazdy na okres 3 m-cy. Niestety nadal nie wszyscy respektują obowiązujące przepisy. Wczoraj policjanci bialskiej drogówki nagrali poczynania 43-latki, która jechała z prędkością 133 km/h. Amatorka szybkiej jazdy ukarana została mandatem. Otrzymała też punkty karne.

Wczoraj około godz. 7:30 na drodze krajowej K2 w miejscowości Żabce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bialskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej 43-letnią  mieszkankę gminy Zbuczyn. Kobieta kierowała osobowym oplem, z prędkością 133 km/h. Dozwoloną w obszarze zabudowanym prędkość przekroczyła tym samym, aż o 83 kilometry.  Poczynania kierującej uwiecznił policyjny videorejestrator.  

Kobieta w rozmowie z kontrolującymi ją funkcjonariuszami, swoje zachowanie tłumaczyła faktem, iż spieszyła sie do pracy. 43-latka  ukarana została mandatem. Otrzymała również punkty karne.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek. Przypominamy, że kierowca który przekroczy prędkość w obszarze zabudowanym minimum o 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli będzie nadal prowadzić okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania.

Apelujemy również do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to ciągle główna przyczyna wypadków drogowych. Wielu kierowców jadąc za szybko ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

B.S-P.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.05 MB)

Powrót na górę strony