Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odnaleźli zagubioną turystkę

Data publikacji 05.09.2017

Policjanci prowadzili wczoraj poszukiwania za 71-letnią turystką z Austrii, która w Łańcucie odłączyła się od swojej grupy wycieczkowej. Kobieta została szybko odnaleziona przez funkcjonariuszy. Jeden z dzielnicowych rozpoznał ją po charakterystycznym różowym swetrze.

Wczoraj, około godz. 17, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał informację, że do jednego z miejscowych sklepów przyszło dwóch obcokrajowców. Według słów sprzedawcy szukali oni swojej znajomej, która zaginęła w Łańcucie. Kobieta wraz z innymi obywatelami Austrii zwiedzała zespół pałacowo-parkowy. W pewnej chwili oddaliła się od grupy, mimo upływu czasu nie wróciła do autobusu.

Obywatele Austrii pokazali policjantom zdjęcie 71-letniej znajomej. Wtedy dzielnicowy rozpoznał charakterystyczny różowy sweter, który kobieta miała na sobie. Przypomniał sobie, że kilkadziesiąt minut wcześniej, na jednej z łańcuckich ulic widział kobietę ubraną w taki sweter. Przypuszczenia policjanta potwierdziły się. Obywatelka Austrii została szybko odnaleziona. Jak się okazało, przebywała w jednej z łańcuckich restauracji i straciła tam poczucie czasu.

(KWP w Rzeszowie / kp)

 

Powrót na górę strony