Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione samochody i zatrzymali paserów

Data publikacji 05.09.2017

Łódzcy policjanci odkryli dziuplę samochodową, w której rozbierano skradzione auta. Dwa samochody o łącznej wartości 58 tys. zł odzyskano. Policjanci zatrzymali dwóch paserów.

Monitorując środowisko przestępcze policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi uzyskali informacje dotyczące tzw. dziupli samochodowej zlokalizowanej na terenie osiedla Złotno w Łodzi. 1 września 2017 r.  w godzinach popołudniowych funkcjonariusze pojechali pod wskazany adres, aby zweryfikować tę wiedzę. W garażu znajdującym się na terenie posesji kryminalni zastali 45-letniego łodzianina, który demontował samochód audi A4. Okazało się, że pojazd został skradziony w maju br. na terenie Łodzi. W garażu znajdował się drugi pojazd, renault megane scenic, którego mężczyzna nie zdążył jeszcze rozebrać. Samochód ten został skradziony z terenu Łodzi w sierpniu br. Łączna wartość obu pojazdów została oszacowana na 58 tysięcy złotych.

45-latek został zatrzymany. Policjanci ustalili, że w proceder zamieszany był także inny mężczyzna, 33-letni łodzianin. 4 września 2017 r. mężczyzna sam zgłosił się do komisariatu. Obaj zatrzymani byli wcześniej notowani. Tym razem usłyszeli zarzuty paserstwa. Za taki czyn grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane pojazdy powrócą do właścicieli.

(KWP w  Łodzi / mw)

  • policjanci konwojują zatrzymanego
  • policjanci konwojują zatrzymanego
Powrót na górę strony