Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przejęli ponad 2 kilogramy marihuany, papierosy i broń

Data publikacji 06.09.2017

Kłobuccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Popów. Mężczyzna posiadał ponad 2 kg marihuany, amfetaminę, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalną broń palną i amunicję. Zatrzymany usłyszał kilka zarzutów za, które grozi wieloletni pobyt w więzieniu. We wtorek sąd zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

W miniony weekend kłobuccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, realizowali sprawę dotyczącą naruszenia praw pracowniczych przez agencję pośrednictwa pracy zatrudniającą obywateli Ukrainy. W czasie akcji stróże prawa zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Popów, który posiadał ponad 2 kilogramy marihuany i amfetaminę. Co więcej podczas przeszukania odnaleziono nielegalną broń palną, amunicję oraz ponad 45 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał kilka zarzutów za, które grozi długi pobyt w więzieniu. We wtorek na wniosek śledczych i częstochowskiego prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

(KWP w Katowicach / kp)

 

  • zabezpieczone papierosy i broń
  • zabezpieczona marihuana
  • zabezpieczone papierosy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.56 MB)

Powrót na górę strony