Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą nie tylko za oszustwa

Data publikacji 06.09.2017

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa, a także sfałszowanie i przedłożenie podrobionych dokumentów w celu uzyskania kredytu oraz kart i limitów kredytowych. 26-letnia Karolina L. i 53-letnia Natalia L. mogły w ten sposób narazić bank na stratę ponad 175 tys. zł i możliwość utraty kolejnych 55 tys. zł. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności.

Ustalenia procesowe oraz praca operacyjna policjantów z mokotowskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą doprowadziły do zatrzymania 26-letniej Karoliny L. i 53-letniej Natalii L.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów prowadzących sprawę, mózgiem i pomysłodawcą tego procederu mogła być 53-latka, która w celu osiągnięcia korzyści majątkowej prawdopodobnie przedkładała w bankach fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i zarobkach, uzyskując w ten sposób m.in. kredyty gotówkowe. Wiele wskazuje na to, że Natalia L. mogła przekazywać identyczne dokumenty w tym samym celu Karolinie L., którą zatrudniła w swojej firmie.

W wyniku tych przestępstw, w krótkich odstępach czasu w okresie od marca 2015 r. do marca 2016 r., jeden z banków został narażony na stratę ponad 175 tys. zł oraz możliwość utraty kolejnych 55 tys. zł.

53-letnia Natalia L. usłyszała już zarzut oszustwa oraz sfałszowania dokumentów i posłużenia się nimi jako autentycznymi. Za to przestępstwo kobiecie grozi do 8 lat pozbawienia wolności. 26-letnia Karolina L. odpowie za oszustwo i posłużenie się fałszywymi dokumentami jako autentycznymi. Jej również grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

(KSP / jch)

Powrót na górę strony