Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali podejrzanego o pedofilię

Data publikacji 06.09.2017

Policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o nakłanianie osoby małoletniej do seksu. Mieszkaniec powiatu nyskiego działał poprzez Internet. Korespondował z dorosłą kobietą podającą się za 13-latkę. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Jak ustalili kryminalni, był on już wcześniej karany za podobne przestępstwa.

Policjanci z Nysy otrzymali informację od jednej z firm ochraniarskich, że 34-letni mieszkaniec powiatu nyskiego próbuje poprzez Internet uwodzić osobę małoletnią. Z mężczyzną korenspondowała dorosła kobieta, która podała się za 13-latkę.

4 września br., funkcjonariusze z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością wraz z kryminalnymi z Nysy, zatrzymali podejrzanego w miejscu zamieszkania. Policjanci przeszukali jego mieszkanie oraz zabezpieczyli różne nośniki elektroniczne.

Jak ustalili mundurowi, 34-latek był wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Zebrane przez śledczych informacje i dowody pozwoliły na przedstawienie mu zarzutu nakłaniania małoletniej poniżej 15 roku życia do innej czynności seksualnej. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat więzienia.

(KWP w Opolu / mw)

Powrót na górę strony