Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów za odzyskanie zabytkowego patefonu

Data publikacji 06.09.2017

Do Komendanta Powiatowego Policji w Świdnicy wpłynęło pismo od 73-letniego mieszkańca Dzierżoniowa, który podziękował w nim funkcjonariuszom za szybkie i skutecznie działania. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży zabytkowego patefonu i odzyskali go w stanie nienaruszonym.

Miło nam, że praca policjantów została doceniona. Podziękowania za szybkie i skutecznie ustalenie sprawcy oraz za odzyskanie zabytkowego patefonu przesyłane zostały na ręce szefa świdnickich funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło 6 sierpnia br., kiedy to na Rynku w Świdnicy organizowana była giełda staroci, tam też 73-letni mieszkaniec Dzierżoniowa wystawił do sprzedaży swoje ”skarby”. Chwila nieuwagi kosztowała go utratę zabytkowego patefonu, który został skradziony ze stoiska. O całym zdarzeniu mężczyzna powiadomił policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

W wyniku podjętych natychmiast działań, już kilka dni później funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Okazał się nim 58-letni mieszkaniec Świebodzic. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili i odzyskali skradziony patefon w stanie nienaruszonym.

Sprzęt grający został już przekazany właścicielowi, którego wartość szacował na kwotę, co najmniej 3 tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za swój czyn odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony