Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna akcja „Prędkość” na dolnośląskich drogach

Data publikacji 07.09.2017

Dolnośląscy funkcjonariusze ruchu drogowego i prewencji przeprowadzili na terenie województwa kolejne wzmożone działania kontrolne pn. „PRĘDKOŚĆ”, ukierunkowane na osoby łamiące w tym zakresie przepisy. Podczas tylko tych działań skontrolowano ponad 1,7 tys. pojazdów i ujawniono blisko 1 tysiąc kierujących niestosujących się do ograniczeń prędkości, z czego 27 osób straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Każdego dnia przyczyną wypadków, do których dochodzi na drogach, jest m.in. brawura połączona z niedostosowaniem przez kierujących prędkości do warunków panujących na drodze i obowiązujących przepisów. Pomimo wielu apeli policjantów nadal znajdują się osoby, które swoją nieodpowiedzialnością stwarzają duże zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu.

Dlatego też policjanci z Dolnego Śląska, oprócz bieżących działań na drogach, kolejny raz przeprowadzili wzmożone kontrole mające na celu sprawdzenia przestrzegania przez kierujących określonych limitów prędkości w miejscach, w których najczęściej dochodzi do łamania przepisów.

W kolejnej już akcji pn. „Prędkość”, przeprowadzonej na terenie województwa 3 września 2017 r., dolnośląscy policjanci tylko w trakcie jednego dnia skontrolowali 1703 pojazdy. Niestety okazuje się, że znaczna większość kierowców nie stosowała się do przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na popełnienie wykroczeń, funkcjonariusze nałożyli 939 mandatów karnych oraz zatrzymali 27 praw jazdy w związku z przekroczeniem prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Pamiętajmy, że dobra pogoda i prosta droga nie upoważnia kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, szczególnie w okresie jesiennym, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji.

Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy wówczas prowadzonego pojazdu i dojdzie do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony