Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Mogilna uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 07.09.2017

Policjanci z Mogilna w ostatniej chwili dotarli do 34-latka, który zamierzał popełnić samobójstwo. Gdy mundurowi weszli do mieszkania, mężczyzna wisiał już w łazience z zaciśniętym wokół szyi kablem. Dzięki opanowaniu funkcjonariuszy i skutecznie przeprowadzonej reanimacji udało się zapobiec tragedii. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

W środę 6 września br. o 22:00 dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który w swoim mieszkaniu na terenie pobliskiej miejscowości chciał popełnić samobójstwo. Na miejsce natychmiast udali się policjanci prewencji.

Kiedy funkcjonariusze weszli do mieszkania, zobaczyli wiszącego w łazience 34-latka. Sytuacja wyglądała poważnie, ponieważ mężczyzna był nieprzytomny. Stróże prawa odcięli desperata i natychmiast przystąpili do reanimacji. Dzięki temu udało się przywrócić funkcje życiowe. Sierż. szt. Grzegorz Batkowski i sierż. Dariusz Banaszak kontynuowali udzielanie pomocy aż do przyjazdu pogotowia ratunkowego. 34-latek został przewieziony do szpitala.

Szybkie i skuteczne działanie policjantów z Mogilna pozwoliły na uratowanie niedoszłemu samobójcy życia.

(KWP w Bydgoszczy / jch)

Powrót na górę strony