Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali desperatów

Data publikacji 08.09.2017

Dynamiczny przebieg miały wczorajsze poszukiwania zaginionej 53-latki. Wszystko wskazywało na to, że kobieta wyjechała z zamiarem odebrania sobie życia. Została odnaleziona przez policjantów w hotelowym pokoju. Funkcjonariusze wyważyli drzwi i uratowali ją w ostatniej chwili. Kobieta trafiła do szpitala. Sprawne działania policjantów z puławskiej patrolówki z kolei zapobiegły innej tragedii. 24-letni mieszkaniec Puław usiłował popełnić samobójstwo. Na Policję zadzwonił jeden z sąsiadów, który usłyszał wołanie o pomoc. Policjanci bardzo szybko dojechali na miejsce, wbiegli do mieszkania na czwartym piętrze i zdążyli uratować mężczyznę zanim się udusił. Został on przewieziony do szpitala. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W czwartek 7 września br. w godzinach popołudniowych rawska policję rodzina powiadomiła o zaginięciu 53-latki z okolic Brzezin. Z uwagi na okoliczności i relację zgłaszającego m.in. pozostawiony list pożegnalny, sprawę potraktowano priorytetowo. Natychmiast w stan alarmowy postawiono wszystkich brzezińskich funkcjonariuszy i powiadomiono inne służby. Policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek, strażaków i leśników przeszukiwali okolice oraz miejsca gdzie zaginiona mogła pojechać swoim samochodem.

W wyniku prowadzonych działań określono prawdopodobne miejsce pobytu zaginionej na terenie powiatu bełchatowskiej. Do akcji wkroczyli miejscowi stróże prawa. Patrol zlokalizował auto 53-latki przy jednym z ośrodków wczasowvch pod Bełchatowem. Szybko potwierdzili, że jest tam zameldowana. Kiedy nikt nie otwierał drzwi, z uwagi na uzasadnione podejrzenie zagrożenia jej życia, policjanci natychmiast weszli do pomieszczenia. Do czasu przyjazdu pogotowia ratunkowego udzielili 53-latce pierwszej pomocy przedmedycznej. Zabezpieczyli tabletki, które popiła alkoholem.

Kobieta trafiła do szpitala, gdzie pozostaje pod opieka lekarzy.

***

Kilka dni temu dyżurny puławskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że z jednego z mieszkań na osiedlu w Puławach słychać wołanie o pomoc. Mundurowi po otrzymanym sygnale bardzo szybko dotarli pod wskazany adres. W mieszkaniu na czwartym piętrze zastali kobietę, która ostatkiem sił podtrzymywała mężczyznę wiszącego na karniszu, który w ten sposób usiłował popełnić samobójstwo.

Policjanci nie tracąc czasu, zerwali ze ściany karnisz i odcięli mężczyznę podejmując próbę reanimacji. Jednocześnie wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. 24-latek z Puław odzyskał przytomność. Został przewieziony do szpitala celem dalszej hospitalizacji.

(KWP w Łodzi, KWP w Lublinie / ig)

Powrót na górę strony