Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pozbawienie wolności kobiety, pobicie jej oraz groźby karalne

Data publikacji 09.09.2017

Policjanci z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali 3 osoby podejrzane o udział w pozbawieniu wolności kobiety. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzani bili pokrzywdzoną, a także grozili jej. Sąd na wniosek policji oraz prokuratury zastosował już wobec najbardziej agresywnego z zatrzymanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozić im może teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Do dyżurnego Komisariatu Policji w Bielawie z licznymi obrażenia twarzy i ciała zgłosiła się 31-letnia mieszkanka powiatu dzierżoniowskiego. Kobieta była zakrwawiona i roztrzęsiona. Podjęte przez policjantów natychmiast czynności pozwoliły wyjaśnić okoliczności, w jakich się znalazła. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w nocy z 3 na 4 września br. nieznani mężczyźni przez kilka godzin bili ją i przetrzymywali wbrew jej woli.

W efekcie podjętych intensywnych działań policjanci zatrzymali mężczyzn podejrzanych o to przestępstwo. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Bielawy w wieku 50 i 52 lat oraz 51-latek, który przyjechał do nich w odwiedziny z Niemiec. Zatrzymani podejrzani usłyszeli już zarzuty pozbawienia wolności, pobicia oraz gróźb karalnych.

Na wniosek policjantów i prokuratury sąd zastosował wobec najbardziej agresywnego z podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Dwóch pozostałych mężczyzn zostało natomiast decyzją prokuratury, objętych dozorem policyjnym.

Za popełnione przestępstwa całej trójce grozić może teraz kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony