Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca napadu na taksówkarzy zatrzymany

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad na taksówkarzy. Napastnik zamiast zapłacić za kurs, atakował kierowców. 28-letniemu mężczyźnie grozi nawet 12 lat więzienia.

Do dwóch podobnych zdarzeń doszło w minioną niedzielę (10 września br.) w godzinach wieczornych, przy ul. Bończyka w Mysłowicach. Jak ustalili śledczy, młody mężczyzna zamawiał kursy do Mysłowic z postojów taksówek w Sosnowcu. Gdy miało dojść do zapłaty za przewóz, 28-latek używał gazu pieprzowego wobec taksówkarzy, po czym wyrywał im saszetki z dokumentami oraz gotówką i uciekał. Po wszystkim mężczyzna poszedł do pobliskiego salonu gier, gdzie także dopuścił się kradzieży. Jego łupem padło tysiąc złotych. 

Śledczy szybko namierzyli i zatrzymali młodego przestępcę, wcześniej znanego już policji. Zaskoczony obecnością kryminalnych, został zatrzymany w jednym z hoteli w Sosnowcu, w którym się ukrywał.

Na wniosek policjantów i prokuratora, mysłowicki sąd tymczasowy aresztował 28-latka na trzy miesiące. Zatrzymanemu grozi nawet 12 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / ig)

  • Sprawca napadu na taksówkarzy zatrzymany
  • Sprawca napadu na taksówkarzy zatrzymany
  • Sprawca napadu na taksówkarzy zatrzymany

Opis filmu: Sprawca napadu na taksówkarzy zatrzymany

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.66 MB)

Powrót na górę strony