Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana kolejna plantacja konopi

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Rawy Mazowieckiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Stołecznej Policji zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Zabezpieczono 82 rośliny, z których można by było uzyskać około 10 kilogramów gotowego produktu o czarnorynkowej wartości nawet do 200 tysięcy złotych.

6 września 2017 roku, rano policjanci z Rawy Mazowieckiej wspólnie z funkcjonariuszami z Warszawy, po krótkiej obserwacji, weszli na teren posesji w jednej z miejscowości w gminie Rawa. Potwierdzili w ten sposób wcześniej posiadane informacje o nielegalnej uprawie konopi indyjskich. Na polu ujawnili 82 krzaki roślin. Niektóre z nich były wyższe od dorosłego mężczyzny.

Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego mieszkańca powiatu rawskiego. Podczas przeszukania posesji ujawnili także skradziony w kwietniu tego roku w Warszawie skuter toros, kilka gramów suszu roślinnego oraz substancję, której skład określi biegły.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W piątek, 8 września 2017 roku, na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rawie Mazowieckiej zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. 

Za uprawę znacznych ilości konopi innych niż włókniste grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • Zlikwidowana kolejna plantacja konopi
  • skradziony motocykl
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta
  • Zlikwidowana kolejna plantacja konopi
Powrót na górę strony