Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kręci go sportowa rywalizacja

Data publikacji 11.09.2017

Starszy posterunkowy Paweł Baranek z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP został wicemistrzem w pierwszych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym rozegranych we wrześniu br. w Żyrardowie. Na dystansie 50 km rywalizowało ze sobą niemal 100 zawodników reprezentujących wszystkie formacje mundurowe.

Nasz wicemistrz pracuje w stołecznym garnizonie od dwóch lat. Pochodzi z Mrągowa na Mazurach, ale od dziecka zamiast po wodzie, woli „żeglować” na dwóch kółkach po górskich ścieżkach. Paweł od najmłodszych lat był zapalonym zawodnikiem uczniowskich klubów sportowych. Z racji swojej pasji zamiast wycieczek szkolnych wybierał wyjazdy na górskie obozy sportowe, gdzie mógł rozwijać swoją rowerową przygodę. Jego talent i dobre wyniki pozwoliły mu zakwalifikować się do kadry narodowej i wystartować w Mistrzostwach Świata w Kolarstwie Górskim w 2012 r. rozgrywanych w Austrii.

Sport przyzwyczaił go do ciężkiej pracy, zdyscyplinowania i pokonywania trudów. Przyznaje, że ma większa satysfakcję, kiedy musi dać z siebie więcej. To dlatego chętniej jeździ na rowerze kiedy z nieba leje deszcz, niż kiedy świeci słońce. Na kolarzówce pokonuje często 30-kilometrową trasę z Kobyłki do pracy na Szczęśliwicach.

W sezonie już od ośmiu lat regularnie uczestniczy w zawodach kolarskich organizowanych na Mazowszu: Vienna Life LangTeam, Mazovia MTB Marathon oraz Poland Bike Marathon. Każdy wyścig składa się z kilkunastu edycji rozgrywanych w różnych miejscach Polski, a o zwycięstwie decyduje końcowa klasyfikacja. Paweł Baranek od pierwszych startów zajmuje czołowe lokaty, regularnie plasując się w pierwszej trójce klasyfikacji generalnej.

Elżbieta Sandecka-Pultowicz

 

 • Starszy posterunkowy Paweł Baranek na rowerze
  Starszy posterunkowy Paweł Baranek podczas zawodów, fot. Mazovia MTB
 • Zwycięzcy Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym, fot. ŻTC Bike Race
  Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym, fot. ŻTC Bike Race
 • Nasz zwycięzca razem z policyjną orkiestrą, fot. ŻTC Bike Race
  Nasz zwycięzca razem z policyjną orkiestrą, fot. ŻTC Bike Race
 • Paweł Baranek na rowerze, fot. Mazovia MTB
  Paweł Baranek na rowerze, fot. Mazovia MTB
Powrót na górę strony