Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kryminalni uderzyli w narkotykowy biznes

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali 39-latka podejrzanego o przemyt narkotyków z zagranicy. Mężczyzna wpadł na terenie Żnina. W jego samochodzie policjanci znaleźli i zabezpieczyli blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za to przestępstwo grozi od 3 lat pozbawienia wolności.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Z ich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu świeckiego zamieszany jest w przestępczość narkotykową. Żmudna i wnikliwa praca policjantów pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna zajmował się przede wszystkim nabywaniem zakazanych środków psychoaktywnych. W narkotyki najprawdopodobniej zaopatrywał się za granicą.

W nocy z czwartku na piątek (07-08.09.2017), pracujący nad sprawą kryminalni, przystąpili do realizacji. Do działań włączyli się również policyjni antyterroryści. Około godziny 03:30 policjanci namierzyli go w bmw na terenie Żnina. 39-latek, widząc policyjną kontrole drogową, próbował jej uniknąć, omijając stojący przed nim pojazd ciężarowy.

Wówczas do akcji wkroczyli policyjni antyterroryści, którzy zablokowali mu drogę. Mężczyzna zamknął się w samochodzie. Policjanci wybijając boczną szybę, wyciągnęli 39-latka z samochodu i obezwładnili. Przeszukanie pojazdu potwierdziło ustalenia policjantów. Mieszkaniec powiatu świeckiego przewoził, w specjalnej skrytce, blisko 2,5 kg marihuany oraz kokainę. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

To jednak nie był koniec działań funkcjonariuszy. Tego samego dnia rano, na terenie Świecia, kryminalni namierzyli do sprawy drugą osobę. 31-latek, jadąc bmw, został zatrzymany przez policyjnych antyterrorystów w centrum miasta. Po przesłuchaniu został zwolniony.

Natomiast jeszcze w piątek (08.09.2017) zatrzymany 39-latek został doprowadzony do prokuratury w Żninie. Tam oskarżyciel, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, przedstawił mu zarzut dotyczący przemytu z zagranicy znacznych ilości narkotyków. Śledczy po jego przesłuchaniu, wnioskowali do sądu o tymczasowy areszt. Po zapoznaniu się z aktami sprawy, sąd aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Powrót na górę strony