Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i strażnik miejski uratowali życie desperatowi

Data publikacji 12.09.2017

W niedzielę, 10 września, policjanci z Komisariatu Policji w Kętach oraz funkcjonariusz Straży Miejskiej w Kętach, podjęli błyskawiczną interwencję, dzięki której udało się uratować życie 55-letniego mieszkańca Gminy Kęty. Mężczyzna we własnym pokoju próbował targnąć się na życie.

W niedzielę tuż po godzinie 19.00, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kętach otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o mężczyźnie, który groził popełnieniem samobójstwa. Jak wynikało z ustaleń dokonanych przez operatora WCPR, mężczyzna był mieszkańcem jednej z podkęckich miejscowości.

Dyżurny posiadając numer telefonu, natychmiast podjął próbę kontaktu z desperatem, a kiedy to się udało zaczął ustalać miejsce, w którym przebywa. Na podstawie kilku informacji, dyżurny ustalił, że zgłoszenie dotyczy 55-letniego mieszkańca Gminy Kęty i pod wskazany adres natychmiast wysłał patrole. Drzwi do domu otworzył szwagier desperata, który nic nie wiedział o dramatycznym telefonie i natychmiast wskazał pokój, który zajmował 55-latek. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka okazało się, że mężczyzna leży na podłodze z zaciągniętą pętlą na szyi i nie oddycha. Funkcjonariusze błyskawicznie przystąpili do resuscytacji, w międzyczasie wzywając Pogotowie Ratunkowe. Po chwili mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Został oddany pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go do szpitala. Powodem dla którego próbował targnąć się na życie, były problemy rodzinne.

(KWP w Krakowie / kp)

 

Powrót na górę strony