Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Autostradowy pościg. Uciekali z kilogramem marihuany

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci „kryminalni” z Komisariatu Policji Tarnów-Zachód udaremnili wprowadzenie na lokalny rynek kilograma marihuany o wartości czarnorynkowej 30 tys. złotych.

Wieczorem, 8 września br., na tarnowskim odcinku autostrady A4 policjanci próbowali zatrzymać kierującego samochodem bmw. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli i uciekał w kierunku Rzeszowa. Policyjny pościg trwał do MOP Jawornik, gdzie kierowca skręcił i usiłował wymknąć się. W tym miejscu jego samochód został zablokowany przez uczestniczące w pościgu radiowozy. Samochodem poruszało się dwóch mężczyzn. Po wylegitymowaniu okazało się, że są to mieszkańcy Tarnowa w wieku 24 i 25 lat. Podczas kontroli pojazdu policjanci ujawnili kilogram marihuany.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przesłuchani w komisariacie Policji, a samochód został zabezpieczony. W sobotę (9.09.) obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do tarnowskiej prokuratury, gdzie usłyszeli zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokuratura skierowała wniosek do sądu o zastosowanie środka izolacyjnego. Po zapoznaniu z materiałem dowodowym sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec dwudziestoczterolatka tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Wobec drugiego zatrzymanego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe. Będzie odpowiadał przed sądem z wolnej stopy.

Sprawa prowadzona jest przez Komisariat Policji Tarnów-Zachód w kierunku naruszenia artykułu 56 ust. 1 i 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających ustawodawca przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 lat do 12.

(KWP w Krakowie / kp)

 

  • zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • zabezpieczona przez policjantów marihuana
  • zabezpieczona przez policjantów marihuana
Powrót na górę strony