Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podpalacz słomy odnaleziony

Data publikacji 12.09.2017

Pod zarzutem podpalenia bel słomy do policyjnej izby dziecka trafił 16-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Młodzieniec podejrzany jest o podpalenie sterty słomy, w której znajdowało się 250 bel. Straty oszacowane zostały na kwotę ok. 20 tys. zł. Do zdarzenia doszło w miejscowości Stanisławów w minioną niedzielę. Sprawą młodego podpalacza zajmie się teraz sąd ds. rodziny i nieletnich.

Do pożaru doszło w minioną niedzielę (10 września) w godzinach popołudniowych w miejscowości Stanisławów, gmina Ulan Majorat. Całkowitemu spaleniu uległa sterta słomy, w której znajdowało się 250 bel. Wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę około 20 tys. zł. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Radzyńscy funkcjonariusze wykonujący w tej sprawie czynności ustalili, że bezpośredni związek z tym zdarzeniem może mieć 16-letni mieszkaniec gminy Fajsławice. Młodzieniec został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy w policyjnej izbie dziecka.

16-latek po przesłuchaniu w charakterze sprawcy czynu karalnego został przekazany pod opiekę ojca. Sprawą podpalacza zajmie się teraz sąd rodzinny.

(KWP w Lublinie / jch)

Powrót na górę strony