Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Czuję wewnętrzną potrzebę, by podziękować dzielnicowemu”

Data publikacji 13.09.2017

Zaangażowanie dzielnicowego, altruizm, człowieczeństwo, a przede to, że jest „blisko ludzi” sprawiło, że mieszkanka miasta poradziła sobie z problemem alkoholowym oraz z buntowniczym okresem swoich dzieci. Wdzięczność za wsparcie policjanta pierwszego kontaktu kobieta wyraziła w podziękowaniu, które trafiło do tyskiej jednostki. Dla policjantów nie ma nic bardziej budującego, niż słowa uznania za dobrze wykonaną pracę.

Do tyskiej komendy wpłynęły podziękowania dla dzielnicowego st.sierż. Waldemara Głąba, które napisała mieszkanka miasta. Policjant na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy osiedla „A” w Tychach. Mundurowy podczas służby przede wszystkim pomaga mieszkańcom. Jego pracę doceniła kobieta, która zmagała się z problemem alkoholowym oraz trudnym, buntowniczym zachowaniem swoich dzieci. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego, który poświęcał czas na rozmowy, kobieta podjęła walkę z nałogiem. Według niej policjant w znacznym stopniu „dotarł” także do jej zbuntowanych dzieci.

Zwykłe podziękowania od obywateli są dla mundurowych największą nagrodą za niesioną im pomoc i służbę.

Osoby, które potrzebują pomocy dzielnicowego mogą się z nim skontaktować na „wyciągnięcie ręki” dzięki aplikacji „Moja Komenda”. Cieszymy się, że praca dzielnicowych jest pozytywnie postrzegana oraz że wzrasta poziom wiedzy i świadomości mieszkańców zgodnie z założeniami programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony