Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli dopalacze

Data publikacji 14.09.2017

Kolejny cios w dopalaczowy proceder wymierzyli we wtorek funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową kieleckiej komendy. Dzięki ich zaangażowaniu na rynek nie trafi blisko 4 000 opakowań z zawartością prawdopodobnie dopalaczy. Tarnowscy policjanci podczas przeszukania sklepu z dopalaczami ujawnili pentedrom - substancję zabronioną. Dodatkowo sprzedawca w swoim mieszkaniu przechowywał tabletki ekstazy. Odpowie przed tarnowskim sądem za posiadanie narkotyków. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że w jednym ze sklepów w centrum miasta mogą być ukryte dopalacze. We wtorkowe popołudnie policjanci postanowili zweryfikować swoje przypuszczenia i udali się pod ustalony adres. W trakcie przeszukania ich uwagę zwróciła butla gazowa. Funkcjonariusze postanowili dokładnie ją sprawdzić i szybko okazało się, że ich podejrzenia są w pełni uzasadnione. Butla bowiem w środku była wypełniona nie gazem do kuchenki a… kilkoma tysiącami opakowań z zawartością substancji, prawdopodobnie dopalaczy. Łącznie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zabezpieczyli 3930 fabrycznie zapakowanych woreczków, które trafiły do badań laboratoryjnych. Śledczy ustalili, że wartość substancji na tzw. czarnym rynku opiewa na kwotę około 80 000 złotych. W trakcie działań funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze w kwocie 5600 złotych oraz zatrzymali dwóch znajdujących się w lokalu 19-latków. Jeśli wynik badań laboratoryjnych potwierdzi, że skład substancji jest zakazany, wówczas młodzi mężczyźni usłyszą zarzuty.

***

W poniedziałek w godzinach dopołudniowych policjanci Komisariatu Policji Tarnów-Centrum przeszukali lokal w Tarnowie przy ul. Krakowskiej. Punkt ten od wielu miesięcy jest znany jako sklep z dopalaczami. Jak wynika z przeprowadzonych w tym zakresie czynności oraz testów, w sprzedawanych środkach stwierdzono obecność substancji o nazwie 3-CMC (oznaczenie chemiczne 3-CMC 1-(3-chlorofenylo)-2-(metyloamino)-1-propan-1-on). Jest to nowa substancja psychoaktywna, która została wpisana w wykaz stanowiący załącznik do Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dn. 07.08.2017 r. (Dz. U. Poz. 1582).

W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli 504 sztuk opakowań z białym proszkiem oraz 297 sztuk opakowań z suszem roślinnym. Wstępne badanie wykazało, że zabezpieczone opakowania stanowią substancję zabronioną o nazwie PENTEDROM. Zabezpieczone opakowania zostały przekazane do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie celem określenia składu chemicznego. Zatrzymano sprzedawcę – 39-letniego mieszkańca Tarnowa, u którego w mieszkaniu dodatkowo policjanci ujawnili 8 tabletek ekstazy. Mężczyźnie przedstawiono zarzut określony w Ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii, który zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum.

(KWP w Kielcach / KWP w Krakowie / kp)

{PLAYER:255908}

 

 • KWP w Kielcach

 • zabezpieczone dopalacze
 • zabezpieczone dopalacze
 • zabezpieczone dopalacze
 • zabezpieczone dopalacze
 • zabezpieczone dopalacze
 • zabezpieczone dopalacze
 • KWP w Krakowie

 • woreczki z narkotykami
 • woreczki z narkotykami
 • zabezpieczone pieniądze

Film KWP w Kielcach

Pobierz plik KWP w Kielcach (format mp4 - rozmiar 23.64 MB)

Powrót na górę strony