Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca śmiertelnego potrącenia w rękach Policji

Data publikacji 14.09.2017

Łęczyńscy policjanci wyjaśnili okoliczności śmiertelnego wypadku z udziałem pieszej, do którego doszło w miejscowości Biesiadki, gm. Cyców. Wczoraj ustalili pojazd, który brał udział w zdarzeniu. Kryminalni zatrzymali również kierowcę - sprawcę śmiertelnego potrącenia. Dziś zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o areszt. Za popełnione czyn grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Intensywne działania łęczyńskich policjantów zmierzające do ustalenia sprawcy śmiertelnego wypadku z udziałem pieszej przyniosły skutek. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w Biesiadkach, gm. Cyców, gdzie kierujący nieustalonym pojazdem potrącił będącą na jezdni 36-latkę. Kobieta poniosła śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący samochodem uciekł nie udzielając pomocy. Wczoraj policjanci wytypowali pojazd (audi a6), który brał udział w zdarzeniu.

Samochód zaparkowany był na jednej z posesji w miejscowości Kulik, gm. Siedliszcze. Posiadał uszkodzenia odpowiadające okolicznościom wypadku. Kwestią czasu były ustalenie, gdzie znajduje się właściciel pojazdu. Jego zatrzymania dokonali łęczyńscy kryminalni w Lublinie, gdzie młody mężczyzna pracował. 21-latek był zaskoczony. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy. Noc spędził w policyjnym areszcie. Dziś zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej we Włodawie z wnioskiem o tymczasowy areszt. Za popełnione przez niego przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

 

Powrót na górę strony