Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

39-letni pirat drogowy zatrzymany

Data publikacji 14.09.2017

39-letni kierujący mercedesem, który przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 52 km/h nie zatrzymał się do kontroli drogowej i podjął próbę ucieczki. Powodem takiego zachowania był zakaz prowadzenia pojazdów. Mieszkańca powiatu słubickiego zatrzymali policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady WRD KWP w Gorzowie Wlkp. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i złamanie zakazu odpowie przed sądem – grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy z wtorku na środę (12/13 września) policjanci Sekcji Zabezpieczenia Autostrady WRD KWP w Gorzowie Wlkp. patrolowali radiowozem z wideorejestratorem drogę krajową nr 92. Przed godziną 3 na drodze Pniów - Boczów zarejestrowali przekroczenie prędkości przez kierującego samochodem marki mercedes. Kierowca jechał 142 km/h przy dopuszczalnej prędkości na tym odcinku drogi 90km/h, czyli o 52 km/h za szybko. Policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych nadali sygnał do zatrzymania. Kierowca jednak gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać, zjeżdżając w drogę gruntową. Policjanci podjęli pościg za uciekinierem. Po kilku kilometrach kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na skarpę, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę. Ucieczkę kontynuował pieszo.

Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali kierującego. 39-latek oznajmił policjantom, że nie posiada dokumentów. W trakcie dalszych czynności mundurowi ustalili, że mężczyzna nie powinien w ogóle kierować samochodem, ponieważ do lutego 2018 roku obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie przed sądem za popełnione przestępstwa tj. niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem wbrew zakazowi. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poniesie również konsekwencje za wykroczenia jakich się dopuścił tj. przekroczenie dozwolonej prędkości oraz kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / jch)

Opis filmu: Pościg za 39-latkiem

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.62 MB)

Powrót na górę strony