Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Papierosy, tytoń i alkohol bez akcyzy

Data publikacji 14.09.2017

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją zlikwidowali magazyn, w którym 65-letni mieszkaniec gminy Brzeźnio przechowywał znaczne ilości tytoniu i alkoholu oraz kilkadziesiąt tysięcy sztuk papierosów. Zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Mężczyźnie grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny.

W środę, 13 września 2017 r., w godzinach popołudniowych na terenie gminy Brzeźnio policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją wraz z funkcjonariuszami Urzędu Celnego z siedzibą w Sieradzu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki Audi. W pojeździe zauważyli kilka jutowych worków. Po ich otwarciu okazało się, że są one wypełnione tytoniem. Kierowca nie posiadał żadnej dokumentacji świadczącej o legalności przewożonego tytoniu.

Kilkanaście minut później funkcjonariusze pojawili się na posesji 65-letniego mieszkańca gminy Brzeźnio. W trakcie przeszukiwania terenu, w budynku gospodarczym odkryli dużą ilość nielegalnego tytoniu, papierosów i alkoholu. Łącznie zabezpieczono ponad 245 kilogramów tytoniu, 135 litrów alkoholu w plastikowych butelkach, a także 34 tysiące sztuk papierosów. Zabezpieczony towar nie posiadał polskich znaków akcyzy. Według wstępnych wyliczeń, z powodu nieopłacenia podatku akcyzowego Skarb Państwa doznał uszczuplenia na kwotę 291 tys. zł.

Właściciela gospodarstwa zatrzymano i postawiono mu zarzuty. Podejrzany przyznał się do popełnionego czynu i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara grzywny. Należy dodać, że nie jest to jego pierwszy konflikt z prawem. Kilkanaście miesięcy temu policjanci i urzędnicy celni zabezpieczyli u niego podobny towar bez skarbowych znaków akcyzy.

(KWP w Łodzi / jch)

  • Zabezpieczone artykuły bez akcyzy
  • Zabezpieczone artykuły bez akcyzy
  • Zabezpieczone artykuły bez akcyzy
Powrót na górę strony