Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne szkolenie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na wodzie

Data publikacji 15.09.2017

Bezpieczeństwo korzystających z uroków różnorodnego wypoczynku nad wodą leży w zainteresowaniu wielu podmiotów. Należą do nich policjanci ogniwa prewencji na wodach, ratownicy włocławskiego WOPR-u oraz Grupa Ratownictwa Wodnego Straży Pożarnej. Wszystkie te służby organizują różnego rodzaju wspólne szkolenia czy ćwiczenia tylko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i minimalizować wszelkie zagrożenia.

Wiele razy włocławscy policjanci i ratownicy wodni podejmowali już różne wspólne przedsięwzięcia po to, aby rozwijać swą wiedzę i umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego. Wzajemne przekazywanie informacji, własnych spostrzeżeń, dzielenie się doświadczeniem z pewnością przynosi obopólną korzyść.

Tak też się stało wczoraj (14.09.17). Ratownicy WOPR-u we Włocławku zaprosili policjantów i strażaków do wspólnych ćwiczeń związanych z udzielaniem pomocy żeglarzom. Zalew Włocławski sprzyja rekreacji oraz uprawianiu sportów wodnych, a szczególności do organizowania regat żeglarskich. Dlatego też, mundurowi i ratownicy chcą jak najlepiej przygotować się na takie ewentualności. Wczoraj na przystani przy ulicy Płockiej wszyscy zebrani najpierw uczestniczyli w szkoleniu teoretycznym. Przede wszystkim chodziło o przybliżenie z jakimi typami zagrożeń uczestnicy mogą się zetknąć, przy pomocy jakiego sprzętu podejmować działania ratownicze, jak zachowywać się w poszczególnych przypadkach. Należy pamiętać, że w wielu sytuacjach to właśnie taka pomoc ratuje życie drugiemu człowiekowi.

Po części teoretycznej przyszedł czas na praktykę. Nikomu z ratowników nie straszna była lodowata woda. Z takimi przecież sytuacjami mogą zetknąć się policjanci czy ratownicy podczas prawdziwych działań ratowniczych.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które zakończyły się z uśmiechem na twarzach.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.45 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja