Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawne działanie policjantów zapobiegło tragedii

Data publikacji 29.03.2006

Policjanci Zespołu dw. z przestępczością komputerową Wydziału dw. z PG KWP zs. w Radomiu 28 marca rano zostali powiadomieni przez kolegów z Sekcji Kryminalnej KPP w Szydłowcu, o tym, że jeden z internautów dostał od swojej internetowej rozmówczyni informację o tym, że postanowiła popełnić samobójstwo.

Jedynym punktem zaczepienia do ustalenia tożsamości potencjalnej samobójczyni i zapobieżeniu nieszczęściu był jej "nick" internetowy. W wyniku natychmiastowych, żmudnych czynności podjętych przez policyjnych informatyków przy współpracy z administratorem portalu internetowego, na którym umieszczony był komunikator oraz Telekomunikacją Polską i jednym z największych usługodawców internetowych na terenie Radomia ustalono dokładnie adres prowadzenia konwersacji internetowej. Na wskazane miejsce niezwłocznie udała się ekipa policjantów komendy wojewódzkiej po cywilnemu wraz z policyjnym psychologiem.

Na miejscu policjanci zastali kobietę w wieku ok. 30 lat będącą, jak się później okazało, w stanie silnej depresji wywołanej kłopotami w pracy. Po godzinnej rozmowie z policyjnym psychologiem i powiadomieniu o jej stanie rodziców przewieziono ją za jej zgodą na konsultację do lekarza specjalisty, a następnie odwieziono do domu.

Dzięki informacji uzyskanej od anonimowego internauty oraz zdecydowanym i natychmiastowo podjętym działaniom policjantów z KWP zs. w Radomiu i KPP w Szydłowcu uniknięto tragedii.

Powrót na górę strony