Policjanci najszybsi wśród mundurowych

Data publikacji 18.09.2017

Ponad 160 zawodników w tym 22 policjantów uczestniczyło w XV Ogólnopolskim Biegu Służb Mundurowych o Puchar Komendanta Głównego Policji. Zwyciężyli reprezentanci Policji – post. Monika Kapera z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie oraz sierż. Łukasz Oślizło z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Patronat honorowy nad biegiem objęli Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Obrony Narodowej, Minister Sprawiedliwości, Komendant Główny Policji oraz Marszałek Województwa Opolskiego.

Na starcie biegu stanęło ponad 160 zawodników - policjantów, wojskowych, strażaków, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych służb mundurowych. Mieli do pokonania 10-kilometrową trasę, na którą złożyły się cztery pętle po ulicach zdrojowej części Głuchołaz z ostrymi podbiegami. Uczestników przywitał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu – nadkom. Jacek Kozłowski.

Policję reprezentowało 22 funkcjonariuszy. Pierwsze trzy miejsca w kategorii mężczyzn zdobyli funkcjonariusze Policji - reprezentanci garnizonu śląskiego i wielkopolskiego. Zwycięzcą biegu okazał się sierż. Łukasz Oślizło z KMP w Katowicach, na miejscu drugim uplasował się post. Rafał Stachowski z KPP w Złotowie, zaś trzecie miejsce przypadło Łukaszowi Hildebrandowi ze śląskiej policji. Warto dodać, że Łukasz Oślizło został w tym roku także mistrzem świata służb mundurowych w biegu na 800 metrów.

Najszybszą zawodniczką została post. Monika Kapera z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie. Drugie miejsce zdobyła Anna Ficner, natomiast trzecie miejsce przypadło Katarzynie Żegleń z Komendy Powiatowej Policji w Lubrzy.

Patronat honorowy nad biegiem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Minister Obrony Narodowej, Minister Sprawiedliwości, Komendant Główny Policji oraz Marszałek Województwa Opolskiego. Współorganizatorami biegu była Komenda Główna Policji oraz Komenda Wojewódzka Policji w Opolu.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom biegu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów !