Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa i wyłudzanie kredytów usłyszeli zarzuty

Data publikacji 19.09.2017

Blisko siedem tomów akt oraz dwunastu podejrzanych, którzy usłyszeli 23 zarzuty - to efekt ponad rocznej pracy radziejowskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Mundurowi szacują, że podejrzani wyłudzili kilkaset tysięcy złotych.

Policjanci zespołu dw. z przestępczością gospodarczą KPP w Radziejowie rozpracowali grupę zajmującą się wyłudzeniami pożyczek i kredytów gotówkowych z banków.

Jak ustalono, sprawcy działali na terenie całego kraju. Sprawa miała swój początek w sierpniu, kiedy to funkcjonariusze uzyskali informacje dotyczące prawdopodobnych oszustw i wyłudzeń. Od tego czasu prowadzili czynności, gromadzili materiał dowodowy i przesłuchiwali świadków.

Działania te pozwoliły na przedstawienie dwunastu osobom 23 zarzutów oszustw, wyłudzenia kredytów oraz wystawiania fałszywych zaświadczeń dotyczących zatrudnienia i zarobków. Na podstawie tych dokumentów wyłudzano z banków pieniądze.

Podejrzani to dwie kobiety oraz dziesięciu mężczyzn w wieku od 24 do 62 lat pochodzących z powiatów radziejowskiego, aleksandrowskiego i konińskiego. Jak ustalili policjanci, osoby te mogły wyłudzić około 700 tys. zł.

Za czyny, których się dopuścili, w zależności od roli w tym przestępczym procederze, grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Bydgoszczy / jch)

 

Powrót na górę strony