Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obnażał się przed kobietą - został zatrzymany

Data publikacji 20.09.2017

Gorzowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który obnażał się w Parku Słowiańskim. Skuteczne ujęcie było możliwe dzięki szybkiemu zgłoszeniu i pracy funkcjonariuszy. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Informacja o mężczyźnie, który się obnaża, trafiła do gorzowskich policjantów na początku września. Wtedy to nieustalona osoba miała w okolicach ul. Słowiańskiej i Żwirowej rozbierać się przed przypadkowo napotkanymi kobietami. Chwilę po tych zgłoszeniach w okolicy były już policyjne patrole. Nad ustaleniem tożsamości mężczyzny pracowali kryminalni.

Do podobnego przypadku doszło w poniedziałek (18 września br.) w okolicach Parku Słowiańskiego. Chwilę po zgłoszeniu na miejscu pracowali już kryminalni z I Komisariatu Policji. Policjanci zebrali niezbędne informacje. Te doprowadziły funkcjonariuszy do mieszkańca Gorzowa Wlkp.

53-latek został zatrzymany i przewieziony na komisariat. Tu przyznał się, że w poniedziałkowe popołudnie nie zachowywał się zgodnie z prawem i złożył wyjaśnienia. W jego sprawie został skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Gorzowianin będzie odpowiadał za wykroczenie z art.140: Kto publicznie dopuszcza się nieobyczajnego wybryku, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.

Policjanci będą sprawdzać, czy mężczyzna jest odpowiedzialny za poprzednie, podobne przypadki, do których doszło w okolicy ul. Żwirowej i Słowiańskiej. Być może są także osoby, które dotychczas nie zgłosiły się do policjantów. Te mogą udać się do komisariatu Policji przy ul. Zygalskiego.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja