Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zuchwały sprawca kradzieży za kratami

Data publikacji 20.09.2017

Policjanci z I komisariatu w Gliwicach zatrzymali sprawcę zuchwałej kradzieży roweru. Sprawca wjechał samochodem na opustoszały w nocy rynek, przy pomocy ręcznych nożyc przeciął zabezpieczającą rower linkę i odjechał z nim w bagażniku. Nie był miejscowy i nie wiedział, że wszystko rejestrują kamery miejskiego monitoringu.

Do kradzieży doszło 13 września br., o 5:20. Kierowca białego forda escorta wjechał na gliwicki rynek, przeciął linkę zabezpieczającą rower, zapakował go do bagażnika i natychmiast odjechał. Wartość skradzionego, przeznaczonego do zjazdów markowego roweru, właściciel oszacował na ponad 3 tys. zł.

Detektywi z gliwickiej "jedynki" rozpoczęli swoją pracę od zabezpieczenia i przejrzenia miejskiego monitoringu. Pozwoliło im to na ustalenie i zatrzymanie właściciela samochodu. Ten jednak nie wiedział niczego na temat kradzieży twierdząc, że auto sprzedał. Okazało się, że od tamtego czasu ford zdążył zmienić właścicieli kilka razy. Krok po kroku śledczy dotarli do informacji, kto w dniu kradzieży użytkował samochód. Wytypowano mieszkańca Świętochłowic, któremu zlecono naprawę auta. W przeszłości był on już karany za kradzieże, m.in. rowerów. 27-latek został zatrzymany. Początkowo nie przyznawał się do kradzieży, jednak zapis monitoringu skutecznie złamał jego linię obrony. Podejrzany nie zdążył znaleźć nabywcy na kradziony rower, co pozwoliło na odzyskanie jednośladu i przekazanie go prawowitemu właścicielowi.

Dodatkowo 27-latek usłyszy zarzuty przynajmniej dwóch kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Policjanci ustalają teraz, czy zatrzymany świętochłowiczanin mógł się dopuścić również innych przestępstw.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zatrzymany z rowerem
  • Odzyskany rower w depozycie
  • zatrzymany prowadzony przez policjanta

Film Zuchwały sprawca kradzieży za kratami

Pobierz plik Zuchwały sprawca kradzieży za kratami (format mp4 - rozmiar 3.65 MB)

Powrót na górę strony
Polska Policja