Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Drugstop” - kampania profilaktyczna w szkołach na terenach przygranicznych

Data publikacji 20.09.2017

Jeleniogórscy i kamiennogórscy policjanci rozpoczęli cykl spotkań w szkołach w ramach projektu edukacyjno- profilaktycznego Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014 – 2020 pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”. Program jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, a jego głównym cel to wspólne działania prewencyjne na rzecz ludności w rejonie przygranicznym m.in. podnoszenie poziomu świadomości w zakresie problematyki narkotykowej i jej ograniczanie.

Dolnośląscy policjanci z powiatów w rejonie przygranicznym m.in. jeleniogórskiego i kamiennogórskiego zainaugurowali działania edukacyjno-profilaktyczne w zakresie szeroko rozumianej profilaktyki antynarkotykowej. Akcja ruszyła w ramach projektu realizowanego przez policjantów z Polski i Czech pn. „Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową”.

Podczas spotkań z nauczycielami i młodzieżą funkcjonariusze przedstawiają założenia projektu oraz prezentują rekwizyty znajdujące się w specjalnie przygotowanych na ten cel walizkach edukacyjnych. Zawierają one przedmioty, które młodzi ludzie mogą posiadać w domu lub w szkole, a które wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji środków odurzających.

Cele projektu to m.in. zintensyfikowanie współpracy jednostek Policji z Polski i Czech w zakresie problematyki narkotykowej oraz prowadzenie wspólnych działań prewencyjnych na rzecz ludności w rejonie przygranicznym, podnoszenie poziomu świadomości społecznej w zakresie problematyki narkotykowej, a także przekazywanie informacji na temat działania narkotyków i środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej za ich posiadanie i rozprowadzanie.

„Drugstop – transgraniczna współpraca jednostek Policji w zakresie walki z przestępczością narkotykową” to projekt, w którym partnerem wiodącym jest Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu, a partnerami po stronie polskiej zostali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Natomiast po stronie czeskiej: Komenda Wojewódzka Policji w Libercu, Komenda Wojewódzka Policji w Hradec Kralove, Komenda Wojewódzka Policji w Pardubicach, Komenda Wojewódzka Policji w Ołomuńcu i Komenda Wojewódzka Policji w Ostrawie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

  • „Drugstop” - kampania profilaktyczna w szkołach na terenach przygranicznych
  • „Drugstop” - kampania profilaktyczna w szkołach na terenach przygranicznych
  • „Drugstop” - kampania profilaktyczna w szkołach na terenach przygranicznych
  • „Drugstop” - kampania profilaktyczna w szkołach na terenach przygranicznych
Powrót na górę strony