Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wałbrzyscy policjanci odnaleźli zaginionego skrajnie wyczerpanego 79-letniego mężczyznę

Data publikacji 20.09.2017

Pomimo, że powinni już zakończyć służbę dużo wcześniej, zostali na drugą zmianę i wraz z kilkudziesięcioosobową grupą policjantów przez kilka godzin prowadzili intensywne poszukiwania za zaginionym starszym mężczyzną. Trzech policjantów wydziału ruchu drogowego z komendy miejskiej w Wałbrzychu może być z siebie dumnych. To właśnie oni odnaleźli zaginionego wczoraj, skrajnie wyczerpanego 79-latka.

St. sierż. Leszek Szubicki, sierż. sztab. Jarosław Kowalczyk oraz sierż. sztab. Bartłomiej Mazur, to funkcjonariusze z kilkuletnim stażem. Kiedy są potrzebni, zawsze na pierwszym miejscu stawiają dobro obywateli. Tak było i w tym przypadku. Pomimo, że powinni być w swoich domach kilka godzin wcześniej, wzięli udział w działaniach i przyczynili się do odnalezienia zaginionego mężczyzny.

Funkcjonariusze przez kilka godzin przeszukiwali ulice Wałbrzycha. Poszukiwania nie przynosiły skutku, ale mundurowi nie poddawali się i pomimo zbliżającego się zmroku, niskiej temperatury oraz zmęczenia kontynuowali działania w rejonie okolicznych łąk.

Około godziny 19.30 policjanci ruchu drogowego właśnie na łąkach odnaleźli mężczyznę, który rysopisem przypominał osobę zaginioną. Funkcjonariusze od razu sprawdzili jego czynności życiowe i okazało się, że jest skrajnie wyczerpany. Funkcjonariusze niezwłocznie wezwali ratowników GOPR-u. Pomogli oni ewakuować mężczyznę w bezpieczne miejsce, a Zespół Ratownictwa Medycznego szybko udzielił mu dalszej pomocy medycznej.

Determinacja policjantów najprawdopodobniej zapobiegła tragedii. Ich działania wspierali  - wałbrzyska grupa GOPR, Straż Miejska w Wałbrzychu, Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu oraz mieszkańcy.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony