Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczny podpalacz zatrzymany

Data publikacji 20.09.2017

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Otyń, który podpalał komórki oraz budynki gospodarcze. Łączna wartość strat poniesionych przez poszkodowane osoby to ok. 70 tys. zł. Podpalaczowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 14 września br. Po północy policjanci zostali zaalarmowani o pożarze budynku gospodarczego w gminie Otyń. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że pożar nie był dziełem przypadku, ale celowym działaniem. W związku z tym niezwłocznie zajęli się ustalaniem sprawcy.

Podejrzanym okazał się być tymczasowo przebywający na posesji właściciela 26-latek, który tego dnia pokłócił się z gospodarzem. W odwecie podpalił budynek gospodarczy, w którym znajdował się sprzęt o wartości ok. 50 tys. zł. Zaledwie kilka metrów dalej stał budynek mieszkalny, w którym znajdowali się ludzie. Na szczęście strażacy nie dopuścili do rozprzestrzenienia się pożaru i nikomu nic się nie stało.

Na podstawie zebranych dowodów 26-latkowi postawiono zarzut spowodowania pożaru i zniszczenia mienia. W wyniku podjętych czynności i weryfikacji zebranych policjanci ustalili, że zatrzymany mężczyzna ma związek również z innymi, podobnymi czynami.

W ciągu ostatnich miesięcy doszło do kilku pożarów na terenie tej samej gminy, w wyniku których spłonęły komórki i pomieszczenia gospodarcze wraz z zawartością. Straty powstałe w wyniku działania podejrzanego oszacowano na 70 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. O dalszym losie podpalacza zdecyduje sąd.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / jch)

  • Podpalone budynki
  • Podpalone budynki
  • Podpalone budynki
Powrót na górę strony