Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci zatrzymali dwóch dilerów

Data publikacji 21.09.2017

W poniedziałek 18 września br. policjanci wydziału do walki z przestępczością narkotykową KMP w Krakowie zabezpieczyli w dwóch krakowskich aparthotelach prawie 20 kg marihuany, ponad 40 g kokainy oraz kilkadziesiąt tys. zł pochodzących z handlu narkotykami. Zatrzymanym dilerom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jednym z priorytetowych działań krakowskiej policji jest zwalczanie podziemia narkotykowego. Policjanci podczas codziennej służby eliminują ze sfery społecznej handlarzy środkami odurzającymi, likwidują sklepiki z narkotykami czy plantacje konopi indyjskich. Podczas ostatnich działań w centrum Krakowa policjanci zatrzymali dwóch dilerów oraz zabezpieczyli duże ilości narkotyków.

W wyniku realizacji materiałów operacyjnych, w poniedziałek 18 września br. funkcjonariusze wydziału do walki  z przestępczością narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie wraz z policjantami z I Komisariatu Policji w Krakowie weszli do dwóch aparthoteli na Kazimierzu. Podczas przeszukań wytypowanych apartamentów zabezpieczono 3 parciane torby, w których było 17 hermetycznie zamkniętych podwójnych worków foliowych. W nich znajdowała się marihuana o łącznej wadze 19,5 kg.

Ponadto ujawniono także ponad 40 g kokainy oraz kilkadziesiąt tys. zł pochodzących najprawdopodobniej z transakcji narkotykowych. W policyjną zasadzkę wpadło także dwóch dilerów narkotyków, mieszkańców Krakowa, w wieku 24 i 22 lat. Obaj mężczyźni są dobrze znani policji, wielokrotnie byli bowiem notowani za przestępstwa narkotykowe oraz inne przestępstwa kryminalne.

Sprawcy usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków (art.62 par.2 UoPN ) oraz zarzuty przygotowania do wprowadzenia do obrotu środków odurzających (art.57 par 2 UoPN). Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

(KWP w Krakowie / jch)

Opis filmu: Zabezpieczone narkotyki i pieniądze

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.32 MB)

Powrót na górę strony