Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy wypadku, który zbiegł z miejsca zdarzenia

Data publikacji 21.09.2017

Policjanci z powiatu oławskiego ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku drogowego, do którego doszło w nocy z 9 na 10 września br., na trasie pomiędzy miejscowościami Piekary a Nowy Dwór. Kierujący samochodem marki Citroen wyprzedzając 15-latkę jadącą rowerem, potrącił ją i zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając poszkodowanej pomocy.

W minioną niedzielę, przed godziną 1.00 w nocy, policjanci pełniący służbę na terenie gminy Jelcz-Laskowice zauważyli leżącą w rowie, zakrwawioną dziewczynę przy drodze pomiędzy miejscowością Piekary a Nowy Dwór. W pobliżu poszkodowanej znaleźli też rower. Funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu dyżurnego Policji, a przed przyjazdem pogotowia ratunkowego udzielili poszkodowanej pomocy przedmedycznej.

Dziewczyna miała rozległe obrażenia głowy i nogi - została zabrana do szpitala. Na miejsce skierowano też funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej, którzy starannie zbierali informacje na temat okoliczności wypadku i zabezpieczali wszystkie ślady, pomocne w namierzeniu sprawcy. Z wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że poszkodowana została potrącona przez pojazd mechaniczny.

Kilkanaście godzin skrupulatnej i wytężonej pracy operacyjno-procesowej, funkcjonariuszy z Jelcza-Laskowic doprowadziło do ustalenia miejsca pobytu sprawcy i pojazdu, którym się poruszał. Samochód ten posiadał uszkodzenia odpowiadające śladom zabezpieczonym na miejscu zdarzenia.

Policjanci zatrzymali 24-latka podejrzanego o spowodowanie wypadku drogowego. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna przyznał się do postawionych mu zarzutów. Na czas prowadzonego postępowania24-latek decyzją sądu został aresztowany na okres dwóch miesięcy. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi surowa kara.

(KWP Wrocław / mg)

Powrót na górę strony