Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Gest gorzowskiego WORD-u na rzecz bezpieczeństwa

Data publikacji 21.09.2017

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Lubuska Policja wzbogaca się o kolejne urządzenia służące do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Ten wspaniały gest od darczyńcy pozwoli na jeszcze bardziej skuteczną walkę z kierowcami, którzy prowadzą samochody pod działaniem alkoholu. Choć dzięki częstym kontrolom jest ich na szczęście coraz mniej.

Kultura na lubuskich drogach z pewnością ewoluuje. W tym roku policjanci ruchu drogowego, którzy każdego dnia reagują na wszelkie formy łamania prawa, do 20 września odnotowali 441 wypadków. To blisko 60 mniej niż w roku ubiegłym Ma to również przełożenie na ograniczenie liczby ofiar śmiertelnych. Na tą chwilę na lubuskich drogach zginęło o 25 osób mniej niż w minionym.

Podobnie wygląda sytuacja jeśli chodzi o pijanych kierowców. Dzięki licznym badaniom przesiewowym prowadzonym przez mundurowych, rośnie świadomość zmotoryzowanych o możliwości częstych kontroli. Co ma przełożenie na ograniczenie takich sytuacji i wypadków z tym związanych. Tylko w 2016 roku policjanci przeprowadzili 670 tysięcy badań. Dzięki temu z lubuskich dróg udało się wyeliminować 1334 kierowców. To spadek o 24 %.

Ale jest to możliwe dzięki nowoczesnym urządzeniom, które zaledwie w 4 sekundy potrafią precyzyjnie wskazać czy zmotoryzowany może jechać w dalszą podróż czy też udowodnić wcześniejsze spożywanie alkoholu.

Dzięki uprzejmości Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. kolejne nowoczesne urządzenia trafią do jednostek garnizonu lubuskiego. Przekazania 6 urządzeń Promiler iBlow oraz 60 ustników o łącznej wartości blisko 7 tysięcy złotych na ręce I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztofa Sidorowicza, dokonał Dyrektor WORD-u Mariusz Potocki. To już kolejny dowód na codzienną i bardzo konkretną współpracę tej instytucji z Lubuską Policją, która bardzo często aktywizuje i inicjuje różnego rodzaju przedsięwzięcia na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziękujemy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

 

Powrót na górę strony