Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwy ubezpieczyciel wyłudził ponad 113 tys. złotych

Inowrocławscy policjanci zatrzymali agenta ubezpieczeniowego, który mając dostęp do danych klientów wyłudził pieniądze. Podejrzany usłyszał 114 zarzutów oszustw.

Sprawa ma swój początek jeszcze w 2015 roku kiedy to policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją KPP w Inowrocławiu, zajmujący się wykrywaniem spraw dotyczących oszustw, natrafili na ślad przestępczego procederu. Uzyskali wówczas informację o agencie ubezpieczeniowym, którego może wiązać się z tak zwanym niekorzystnym rozporządzaniem cudzym mieniem. Wszczęte postępowanie karne uwiarygodniło to, że jeden z mieszkańców Inowrocławia, pracując jako agent, miał dostęp do baz danych klientów. Na tej podstawie, składał wnioski do towarzystw poprzez internet o wypłaty świadczeń różnym osobom z tytułu urodzeń dzieci. Przyznane pieniądze jednak nie trafiały do wszystkich świadczeniobiorców, ale „do kieszeni“ ubezpieczyciela. W ten sposób czerpał on korzyści materialne.

Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna oszukał poszczególne towarzystwa na łączną kwotę ponad 113 tys. zł. Na podstawie zebranych dowodów i współdziałania z nadzorującą tę sprawę Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy dwa dni temu (20 września br.) mundurowi zatrzymali 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna usłyszał łącznie 114 zarzutów dotyczących oszustw na szkodę towarzystw ubezpieczeniowych. Doprowadzony do oskarżyciela został objęty policyjnym dozorem. Ma też zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych kar prokurator zastosował zabezpieczenie majątkowe podejrzanego na ponad 46 tys. zł. Za przestępstwo z art. 286 kodeksu karnego, o które mężczyzna jest podejrzany, grozi mu kara do 8 lat więzienia.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

Powrót na górę strony