Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny tytoń w krakowskim klubie sportowym

Data publikacji 22.09.2017

Policjanci z KWP w Krakowie podczas przeszukania pojazdu i budynku na terenie klubu sportowego zabezpieczyli prawie 480 tys. sztuk papierosów bez akcyzy. Zatrzymano mężczyznę związanego z tą sprawą. Potencjalne straty Skarbu Państwa to blisko 420 tys. zł.

We wtorek 19 września br. około południa policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie zatrzymali samochód osobowy marki Mercedes. W środku pojazdu funkcjonariusze ujawnili niemal 180 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, nóż oraz maczetę. 33-letni kierowca został zatrzymany, natomiast samochód, którym poruszał się krakowianin został odholowany na policyjny parking w celu przeprowadzenia szczegółowych oględzin.

Papierosy transportowane były z nielegalnego magazynu, który był usytuowany na terenie położonych nieopodal obiektów należących do jednego z klubów sportowych. Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału  Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Krakowie przeszukali wytypowany budynek gospodarczy. W jego wnętrzu zabezpieczyli zarówno 300 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskiej akcyzy, jak i ponad 20 kg krajanki tytoniowej.

Z wyliczeń wynika, że w przypadku wprowadzenia na rynek takiej ilości wyrobów tytoniowych Skarb Państwa straciłby blisko 420 tys. zł.

Wczoraj 33-latek usłyszał zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych w postaci papierosów oraz krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy, których ilość, rodzaj i wartość wskazywały na zamiar wprowadzenia do obrotu gospodarczego (art. 65 § 1 w zw. z art. 6 § 2 kks). Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze: poręczenie majątkowe w wysokości 25 tys. zł, dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju. Mężczyźnie grozi grzywna oraz kara do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Krakowie.

(KWP w Krakowie / jch)

  • Zabezpieczony tytoń
  • Samochód zatrzymanego
  • Papierosy bez akcyzy
  • Zabezpieczony tytoń
  • Papierosy bez akcyzy
  • Papierosy bez akcyzy

Opis filmu: Zatrzymanie sprawcy

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.37 MB)

Powrót na górę strony