Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Poznaliśmy laureata konkursu „Dzielnicowy Roku”

Data publikacji 22.09.2017

Dziś w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach odbyły się wojewódzkie eliminacje konkursu „Dzielnicowy Roku”. Spośród 26 funkcjonariuszy reprezentujących 12 komend powiatowych oraz Komendę Miejską Policji w Kielcach wyłoniono trzech najlepszych dzielnicowych. Asp. Grzegorz Kazuń, mł. asp. Sławomir Fudala oraz mł. asp. Tomasz Bawoł otrzymali gratulację od m.in. Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bieleckiego.

Dzisiaj do siedziby Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach przybyło 26 dzielnicowych, którzy rywalizowali o miano „Dzielnicowego Roku”. Reprezentantów 12 komend powiatowych oraz Komendy Miejskiej Policji w Kielcach w imieniu Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach przywitała Naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Kielcach insp. Marzena Piórkowska oraz Naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia KWP w Kielcach mł. insp. Anna Adamczyk Kita.  

Policjanci punktualnie o godzinie 9 rozpoczęli zmagania od testu wiedzy. W ciągu godziny mundurowi musieli odpowiedzieć na 60 pytań dotyczących przepisów Kodeksu Wykroczeń, Kodeksu Karnego, Kodeksu Prawa o Ruchu Drogowym, a także zagadnień z zakresu procedury niebieskiej karty, pracy dochodzeniowo śledczej oraz profilaktyki społecznej.

Kolejnym etapem była symulacja przyjęcia interesanta, w której do dzielnicowego przychodzi mężczyzna z rodzinnym problemem. Z przekazanych informacji wynikało, że jego syn wraz z kolegami ukradł jego rower o wartości ponad 400 złotych, a następnie sprzedał jednoślad jednemu z mieszkańców na pobliskim targowisku.  

Cała inscenizacja nie mogła przekroczyć 15 minut, dlatego też funkcjonariusze błyskawicznie musieli zakwalifikować tą sytuację opierając się jedynie o własną wiedzę. W trakcie tej symulacji można było zauważyć duże doświadczenie dzielnicowych, którzy dokładnie wyjaśniali dalszy ciąg postępowania w tej sprawie.

O godzinie 15 w Sali Narad im. mjr. Jana Piwnika zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu, którzy otrzymali gratulacje od m.in. Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach insp. Artura Bieleckiego. Dwoje najlepszych policjantów będzie reprezentować nasz garnizon w tożsamych zawodach na szczeblu ogólnopolskim.

W trójce najlepszych znaleźli się:

Miejsce pierwsze:  asp. Grzegorz Kazuń z KMP w Kielcach

Miejsce drugie: mł. asp. Sławomir Fudala z KPP w Kazimierzy Wielkiej

Miejsce trzecie: mł. asp. Tomasz Bawoł z KMP w Kielcach

Kwalifikacja drużynowa:

Miejsce pierwsze:  Komenda Miejska Policji w Kielcach

Miejsce drugie: Komenda Powiatowa Policji w Opatowie  

Miejsce trzecie: Komenda Powiatowa Policji w Staszowie

Najlepsi w poszczególnych konkurencjach:

Test wiedzy zawodowej – st. sierż. Ilona Piwnik – Wójcik z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim  

Symulacja przyjęcia interesanta – sierż. sztab. Artur Grochala z KPP w Busku – Zdroju

Organizatorem konkursu był Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Wojewoda Świętokrzyski oraz przewodniczący Związków Zawodowych NSZZ Policjantów województwa świętokrzyskiego, który ufundował nagrodę specjalną. Za najlepszy wynik w konkurencji „Test wiedzy zawodowej” otrzymała ją st. sierż. Ilona Piwnik – Wójcik z KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim.     

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

Opr. DJ

Źródło: KWP w Kielcach

Powrót na górę strony
Polska Policja